wtorek, 24 lutego 2015

Kurs samodzielnej pielęgnacji kopyt (kurs kopytowy)

KURS KOPYTKOWY
Warsztaty samodzielnej pielęgnacji kopyt

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z zakresu samodzielnej pielęgnacji kopyt.
Kopyto to najważniejsza część konia. Stan kopyt jest odzwierciedleniem całego końskiego dobrostanu. Konie żyjące dziko są w stanie doskonale zadbać o własne kopyta dawkując sobie odpowiednią ilość ruchu po odpowiednim podłożu i wybierając odpowiednie pożywienie. Ich kopyta są poddawane „werkowaniu” każdego dnia. Nasze konie, trzymane w stajniach są w tej kwestii pokrzywdzone. Kondycja ich kopyt jest wypadkową rzadkich wizyt kowala, pożywienia dostarczanego przez opiekunów i właścicieli stajni oraz ilości i jakości ruchu, jaki koniowi zapewnimy.
W niektórych naturalnych szkołach werkowania kopyta pielęgnuje się codziennie, dzięki czemu wizyty kowala są zupełnie zbędne. Na naszych warsztatach samodzielnej pielęgnacji kopyt każdy uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu ocenić stan i kształt kopyt konia oraz wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne między wizytami kowala. Po odbytym szkoleniu każdy uczestnik będzie mógł świadomie kontrolować pracę swojego kowala, stanie się jego równorzędnym partnerem w dbaniu o kopyta.

Dla kogo?
·         Dla właścicieli koni
·         Dla właścicieli stajni
·         Dla weterynarzy
·         Dla instruktorów jeździectwa i osób opiekujących się końmi

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy nabędą obszerną wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii i mechaniki kopyta, a także nauczą się samodzielnie werkować konie. Omówione zostaną najczęstsze problemy i patologie, występujące w kopytach, a dzięki nowatorskiemu podejściu „czytania z kopyta” każdy kursant zdobędzie umiejętność analizy kopyt swojego konia. Kurs zakończony jest certyfikatem, potwierdzającym wiedzę i umiejętności nabyte na kursie.


 
Prowadzący kurs: 
Sylwia Marchewka – całe życie poświęciła koniom i zdobywaniu wiedzy o nich. Magister zootechniki i absolwentka studiów podyplomowych na kierunku „Psychologia zwierząt”. Od 6 lat zawodowo zajmuje się werkowaniem koni w podejściu natural hoof care, a wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobywała bezpośrednio u takich autorytetów jak dr Strasser czy Lars Palo. Od 2003 r. pracuje z końmi metodami naturalnymi. W 2009 r. jako pierwsza osoba w Polsce zaliczyła oficjalnie 3. poziom szkoły PNH. Uczestniczyła w ponad 40 szkoleniach z akredytowanymi instruktorami. Autorka prac naukowych pt. „Odczulanie koni – obserwacja zachowania i dynamiki pracy serca koni odczulanych przy użyciu metody Pata Parellego” oraz „Zachowania anormalne u koni utrzymywanych w chowie stajennym”.


Termin: 21-22 marca 2015

Miejsce kursu: Stadnina Koni Denysowo, Jeżów 56b, gm. Wola Krzysztoporska koło Piotrkowa Trybunalskiego

Ilość miejsc: 10 (decyduje kolejność zapisów)

Kurs zakończony jest certyfikatem potwierdzającym nabytą wiedzę i umiejętności.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: biuro@dorad.pl


Więcej informacji pod numerem 691 715 154

Zapraszamy również na nasz fanpage z aktualnościami:
https://www.facebook.com/konceptdorad
oraz do śledzenia naszej witryny internetowej, gdzie w dziale Terminarz pojawiać się będą informacje o bieżących kursach i szkoleniach: www.dorad.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz