poniedziałek, 20 kwietnia 2015

EQUISTRIADA Equine Night - relacja z I Imprezy Integracyjnej Śląskiego Środowiska Jeździeckiego


10. kwietnia w Katowicach odbyła się Pierwsza Integracyjna Impreza Śląskiego Środowiska Jeździeckiego. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy były Dominika Raczkowska, właścicielka sklepu jeździeckiego Yard Equites oraz Dominika Radwańska, właścicielka Koncept DORAD – firmy eventowo-szkoleniowej, oferującej m.in warsztaty tematyczne dla koniarzy.

Z nastaniem zmroku do jednego z prestiżowych, katowickich klubów zaczęli ściągać koniarze z całego województwa: reprezentanci wielu okolicznych stajni, zawodnicy i trenerzy.  Wszyscy w strojach wieczorowych. Gości przywitał welcome drink oraz konferansjerka – Anna Chwalebna.

Fot. Karolina Kisiel Photography
Program imprezy obfitował w konkursy, podczas których stajnie rywalizowały  ze sobą m.in. w konkurencji picia piwa na czas oraz niecodziennej interpretacji tekstu czytanego. O północy odbyło się wielkie losowanie nagród, w którym do wygrania były m.in. udział w kursie kopytowym Koncept DORAD, bon na zakupy w sklepie jeździeckim YardEquites, udział w kursie RWYM w Żywcu, kosmetyki pielęgnacyjne dla koni You&Your Horse, odzież jeździecka Horze, vouchery do sushi baru Susharnia oraz burgerowni Corvette Pub, fotoobraz na płótnie od Fotako.pl, sesja fotograficzna u Karoliny Kisiel i wiele innych.

Konkurs picia piwa na czas. Fot. Karolina Kisiel Photography

Organizatorzy nie mogli nie docenić poświęcenia, związanego z zamianą bryczesów na wieczorowe kreacje, dlatego 3 najlepsze stylizacje zostały nagrodzone voucherami na zabiegi kosmetyczne od studia K3 Kosmetologia Estetyczna. Jurorką w tym konkursie była fotomodelka – Monika Gocman.

Podczas pierwszej, szczególnej edycji imprezy zorganizowany został konkurs na nazwę, pod jaką odbywać się będą kolejne edycje. Spośród propozycji uczestników organizatorzy wyłonili 9, które wzięły udział w plebiscycie. Głosowanie trwało do 19 kwietnia. Walka była zażarta, bo nagrodą główną był udział w pierwszych w Polsce warsztatach „Nauka końskiego języka metodą Horse Coachingu” od Koncept DORAD oraz 50% rabatu na siodło marki Ken Taur od Yard Equites. O północy wszystko stało się jasne – z ilością 567 głosów wygrała nazwa Equine Night, propozycja Justyny Wacławek. Na drugim miejscu znalazła się Equistriada, zaproponowana przez Elę Kaworek, która wiodła prym przez dłuższy czas trwania plebiscytu. Organizatorzy postanowili przyznać dwie nagrody główne i połączyć obie nazwy w całość. Ostateczna nazwa imprezy to EQUISTRIADA Equin Night.

Fot. Anna Chwalebna

W imprezie wzięło udział blisko 200 osób ze środowiska jeździeckiego. Była to pierwsza impreza na Śląsku podczas której tak liczne grono osób związanych z końmi i jeździectwem wspólnie bawiło się w piątkowy wieczór. Czas zakasać rękawy i zacząć myśleć o przyszłorocznej edycji. Tymczasem zapraszamy na fanpage wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie fotorelacje oraz najświeższe informacje dotyczące wydarzenia Equine Night.

 
Od prawej organizatorki: Dominika Raczkowska i Dominika Radwańska. Fot. Karolina Kisiel Photography


Fundatorami nagród podczas Pierwszej Imprezy Integracyjnej Śląskiego Środowiska Jeździeckiego byli: Yard Equites, Koncept DORAD, Horze, You&Your horse, Rancho Hodowla Koni Sportowych, Karolina Kisiel Photography, Susharnia Sushi Bar, Agata Siczek Fizjoterapia dla koni, Fotako.pl, dr n.med. Iwona Rogala-Poborska – specialista dermatolog-wenorolog, Stajnia Olympic Krzyżanowice, Corvette Pub, K3 Kosmetologia Estetyczna.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz